Що таке сімейно-орієнтована медицина?
Хворим дітлахам, які змушені тривалий час перебувати в лікарні, найбільше бракує тепла й підтримки близьких, а також відчуття безпеки. Тому вкрай важливо, щоб поруч із ними знаходилися батьки чи родичі.
Сімейно-орієнтована медицина ґрунтується на переконанні, що до лікування дитини слід залучати всю родину. І те, наскільки успішно пацієнт буде боротися з хворобою, значною мірою залежить від підтримки близьких.
Сімейно-орієнтований підхід – це:
- Фокус на родині як головному ресурсі дитини у боротьбі із хворобою
- Визнання потреби дитини, батьків та її родичів у фізичній та емоційній підтримці
- Постійна комунікація лікарів з батьками (членами родини) з наданням вичерпної інформації про стан здоров’я дитини
- Активна участь батьків у прийнятті рішень, що стосуються лікування дитини
- Навчання батьків, як доглядати дитину після виписки з лікарні
Медичний персонал і батьки — це партнери, які співпрацюють для якнайшвидшого видужання чи стабілізації стану дитини.
- Згідно з дослідженнями Фундації, 27 % батьків переживали пост-травматичний стресовий розлад (ПТСР) навіть через кілька місяців після виписки дітей з лікарні. Перебування поруч з дитиною в лікувальному закладі сприяє швидшому подоланню ПТСР як серед батьків, так і серед дітей.
- Якщо батьків поруч із дитиною під час болісних процедур і маніпуляцій, дитина має відчуття захищеності й турботи. А це зменшує тривогу як у батьків, так і в дітей.
- Навіть якщо малюк знаходиться у несвідомому стані і не може рухатися, дотик і звук голосу рідних дають йому відчуття любові та турботи.
У глобальному опитуванні керівників закладів охорони здоров’я та лідерів думки в медичній галузі, понад 95% респондентів поділяють думку, що Фундація допомагає лікарням втілювати принципи сімейно-орієнтованої медицини та надавати якісніші медичні послуги.
Сімейно-орієнтована медицина доводить, що разом значно легше пройти шлях до одужання.